VA-projektörer och VA-ingenjörer till Ledningsnät & Projekt

2012-04-02 00:00

Är du trött på hundåren som VA-konsult eller bara sugen på att göra något annat? Då kanske du ska fundera på att börja jobba hos oss, som bestämmer vad som ska göras och som behåller de tekniska utmaningarna inom den egna organisationen.

NSVA är ett bolag som värdesätter arbetsglädje, kompetens och ansvar. Vi ser till att du som arbetar här kan kombinera ett givande arbete med en givande fritid.

Hos oss får du följa spännande projekt hela vägen från förstudie till slutbesiktning, dessutom i en expansiv region. Vi söker nu både VA-projektörer och VA-ingenjörer till avdelning Ledningsnät & Projekt vid vårt huvudkontor i Helsingborg.

Arbetsuppgifter

Som VA-projektör får du möjlighet att vara med och utveckla en projekteringsenhet som arbetar med den senaste programvaran.

Som VA-ingenjör kompletterar du ett väl fungerande team på 14 personer.

Dina egenskaper

Du måste vara utåtriktad, kommunikativ och en glädjespridare.

Som person är du noggrann och har mod att ifrågasätta etablerade arbetssätt. Du värdesätter ny teknik och ser det som en förutsättning för ett effektivt arbete.

Det är mycket viktigt att du kan se fördelarna med mångfald och ömsesidigt utbytande av kunskap. För rätt person är utvecklingsmöjligheterna inom NSVA mycket stora.

Kvalifikationer

Vi söker dig som har relevant högskoleutbildning, gärna kompletterad med några års erfarenhet från liknande verksamhet. B-körkort är ett krav för tjänsterna.

Mer information

Vill du veta mer om hur det är att jobba oss hör gärna av dig till någon av våra medarbetare inom Ledningsnät. Du når dem via vår växel 010-490 97 00, där du också kan komma i kontakt med våra fackliga representanter.

Du kan också kontakta Mats Norberg, gruppchef Ledningsnät, tel 010-490 97 75.

Ansökan

Välkommen med din ansökan via e-post till jobb@nsva.se. Vi tillämpar löpande urval.